Мус за тело

mus teloРегенеративен мус за тело со црвено вино и масло од семки од грозје.

Свиленкаст мус во облик на крема кој што ја прави кожата компактна, еластична и неверојатно мека. Неговата иновативна формула која содржи активни компоненти со емолиентно и антиоксидативо дејство кои ја хранат и регенерираат кожата, се спротиставуваат на штетното дејство на слободните радикали. Мека и сензибилна крема која што ја хидратира, измазнува кожата и остава пријатен мирис.

Ритуал со Beauty Nectar:
Кремата се нанесува на телото со нежна масажа до комплетна апсорпција.

Share this post

Контакт

155x155Контакт:
Виола Трејд - Скопје
ул. Востаничка 59
1000 Скопје
+ 389 (02) 2736 462
тел./факс + 389 (02) 2720 438