Крема за чистење на лице

krema za cistenje liceДетоксицирачка крема со црвено вино и гроздови киселини Свиленкаста и мека, нежно го чисти лицето и се спротиставува на слободните радикали, благодарејќи на моќните антиоксиданси присутни во црвеното вино и виновата лоза. Формулата е збогатена со гроздови киселини кои што ги отстрануваат мртвите клетки и нечистотијата од кожата, додека гроздовата вода има хидратантно и освежувачко дејство.

Ритуал со Beauty Nectar:
Се нанесува кремата на лицето и вратот со нежна масажа неколку минути за фаворизирање на ексфолијантното дејство. Се отстранува со навлажнето сунѓерче или со вода.

Share this post

Контакт

155x155Контакт:
Виола Трејд - Скопје
ул. Востаничка 59
1000 Скопје
+ 389 (02) 2736 462
тел./факс + 389 (02) 2720 438