Прополис

propolis-balzamiko

ДВОЕН ЕФЕКТ НА ПРОПОЛИС И ГРЕЈПФРУТ ПРОТИВ НАСТИНКА И ГРИП
ПРОПОЛИС Influnell propoli  балзамико сируп 150 мл (за деца и возрасни)

Eфективен одговор во борбата против зимските болести (настинка, грип). На база на екстракти од прополис и грејпфрут.

Кога и зошто се користи: Помага во случај на кашлица, ги прочистува горните дишни патишта, ја олеснува дури и сувата надразнителна кашлица.

Покрај екстрактот од прополис и грејпфрут содржи:
• Екстракт од Бршлен богат со сапонини, помага во олеснување на спазматична кашлица.
• Екстракт од Тегавец богат со муцилагини, кој имаат смирувачки ефект, корисен при сува кашлица.
• Етерични масла од Еукалиптус и Бор за подобрување на ефектот.

Како се користи:

За возрасни: Се препорачува 10 мл 3 пати дневно / За деца: Се препорачува 5 мл 2 пати дневно. Сирупот може да се зема чист или растворен во течност (вода,чај).

 

propolis-sprejПРОПОЛИС Influnell propoli спреј за грло 30 мл (за деца и возрасни)
Eфективен одговор во борбата против зимските болести (настинка, грип). На база на екстракти од прополис и грејпфрут.

Кога и зошто се користи:
Содржи прополис и екстракт од грејпфрут, состојки кои го подобруваат природниот одбранбен систем, во корист на добросостојбата на грлото за време на зимската сезона.
Покрај екстрактот од прополис и грејпфрут содржи:
• Мед кој има емолиентен ефект и го омекнува грлото.
• Екстракт од астрагалус кој го зајакнува природниот одбранбен систем на организмот.
• Екстракт од жалфија, билка која ја намалува иритацијата на грлото.
• Етерични масла од Еукалиптус и Мента имаат пријатен балзамичен ефект.
Не содржи алкохол. Идеален за деца.

Како се користи:  Се препорачува 1-2 впрскувања во грло, 2-3 пати дневно.
Да се промати пред употреба.

 

propolis-kapsuliПРОПОЛИС Influnell propoli таблети за џвакање
Eфективен одговор во борбата против зимските болести (настинка, грип).
На база на екстракти од прополис и грејпфрут.

Кога и зошто се користи: Таблети со силен смирувачки ефект на грлото, кои го заштитуваат од надворешни агенси. Формулата е збогатена со различни растителни екстракти кои го подобруваат ефектот.

Покрај екстрактот од прополис и грејпфрут содржи:

  • Екстракт од Сладок корен богат со сапонини, со изразен смирувачки ефект.
  • Екстракт од Ерисимум, билка позната како народен лек за лекување ларингитис и природен антисептик.
  • Анасон, Мајчина душица и Нане, присуството на овие билки го засилуваат смирувачкиот ефект на надразнето и суво грло.

Како се користи: За деца и возрасни се препорачуваат 4-6 таблети за џвакање дневно.

 

propolis-rastvorПРОПОЛИС Influnell propoli водено-алкохолен раствор 30мл
Eфективен одговор во борбата против зимските болести (настинка, грип).
На база на екстракти од прополис и грејпфрут.

Кога и зошто се користи: Водено-алкохолен раствор на база на прополис и екстракт од грејпфрут, корисен за подобрување на природниот одбранбен систем на телото и борба против симптомите на зимските болести. Може да се користи за лекување на афти во усната шуплина, како и надворешно за облоги на кожата.
Како се користи: Се препорачуваат 30 капки растворени во малку вода или во лажичка со шеќер или мед, 1-2 пати дневно.

Да се промати пред употреба.

Share this post

Banner
Banner
Banner

Контакт

155x155Контакт:
Виола Трејд - Скопје
ул. Востаничка 59
1000 Скопје
+ 389 (02) 2736 462
тел./факс + 389 (02) 2720 438