Неодона Цикло-Дол

neodonnaПомага при болки во тек на менструален циклус
Деновите пред менструалниот циклус се придружени со потешкотии поради привремениот хормонален дисбаланс, најчесто од тип на емотивна раздразливост, анксиозност и промени на расположение, како и задршка на течности, главоболка, замор, болки во мускулите и зглобовите и надуеност на градите.

NeoDonna Ciclo-Dol претставува формула која ги олеснува предменструалните симптоми благодарение на компонентите во составот, особено екстрактот од Витекс кој овозможува ребаланс на хормоните.Формулата е збогатена со железо, витамин Б12 и фолна киселина кои се потребни во тек на менструалниот период.

Начин на употреба:
3 таблети дневно, 3 дена пред менструалниот циклус и 2 дена во тек на менструалниот циклус.

Share this post

Banner
Banner
Banner

arga-155 beauty-nectar-155

biokap-155 biomasti-155

neosten-155 biosline-155

 

Контакт

155x155Контакт:
Виола Трејд - Скопје
ул. Востаничка 59
1000 Скопје
+ 389 (02) 2736 462
тел./факс + 389 (02) 2720 438