Неодона Изофлавони (Интимен гел pH4.5)

neodonna-isoflavoniЗа да се чувствувате добро и во менопаузата

Богат со изофлавоноиди од Соја, кои се со висока биорасположливост, помагаат во подобрување на состојби при намалена вагинална влажност. Растителните екстракти кои се содржат во формулата, создаваат тенок филм на гениталната мукоза. Филмот има смирувачки и лубрикантен ефект и благотворно делува на гениталните мукозни мембрани.

Содржи и растителни екстракти од Алое, Црн слез, Ноќниче и Бисаболол.
Наменето за жени во менопауза или пременопауза, при сува мукоза, иритации и чешање во гениталната област и намалена вагинална Ph вредност.

Се нанесува барем еднаш дневно, најдобро пред спиење.
Не содржи бои и ароми.

neodonna-isoflavoniPH5

 

Интимниот шампон Ph4.5 е специјализиран за интимна нега на жени во менопауза.

Благ детергент кој помага во одржувањето на функционалноста на гениталната мукозата кај жените. Растителните екстракти во оваа формула имаат заштитен, хидратантен и освежителен ефект. Киселите својства на препаратот помагаат да се нормализира Ph вредноста на гениталната мукоза. Содржи и екстракти од Алое, Мудрец и Жалфија.

Наменето за жени во менопауза или пременопауза, при сува мукоза, иритации и чешање во гениталната област и намалена вагинална Ph вредност.

Не содржи бои и ароми.

Share this post

Banner
Banner
Banner

arga-155 beauty-nectar-155

biokap-155 biomasti-155

neosten-155 biosline-155

 

Контакт

155x155Контакт:
Виола Трејд - Скопје
ул. Востаничка 59
1000 Скопје
+ 389 (02) 2736 462
тел./факс + 389 (02) 2720 438