Деликатна природна боја за коса

del.prirodna-boja-na-kosa

Природни бои за коса соарганово масло и растителни протеини од пченица.

Боја за коса
- Без амонијак, без резорцин, без парафенилендиамин! Многу деликатна формула, создадена за најчувствителна кожа и збогатена со арганово масло со хидратантни, хранливи и заштитни ефекти на косата и скалпот.

Кремаста боја за коса, лесна за апликација. Гарантирано ги покрива белите влакна и бојата е долготрајна. Постојат 12 нијанси кои се комбинација на класични и модерни бои. Содржи висок процент на растителни состојки како: растителни протеини од пченица, соја, ориз и овес, липофилни овошни киселини, екстракт од врба кој ја заштитува бојата од УВ зраци и арганово масло кое длабински ја храни косата правејќи ја мека и сјајна.

Крем за избелување
- Идеален за осветлување на една нијанса од бојата која веќе ја имате, а може да се користи и за осветлување на прамени од косата.

 

Share this post

Banner
Banner
Banner

arga-155 beauty-nectar-155

biokap-155 biomasti-155

neosten-155 biosline-155

 

Контакт

155x155Контакт:
Виола Трејд - Скопје
ул. Востаничка 59
1000 Скопје
+ 389 (02) 2736 462
тел./факс + 389 (02) 2720 438