Природна боја за коса

prirodna-boja-na-kosaПриродни бои за коса со арганово масло и растителни протеини од пченица.

Боја за коса
- Без амонијак, без резорцин! Кремаста боја за коса, лесна за апликација. Постојат 22 нијанси, кои даваат широка лепеза од различни бои. Ги покрива белите влакна веднаш после првата апликација, а притоа косата добива природен и сјаен изглед со топли тонови.

Содржи висок процент на растителни состојки како: растителни протеини од пченица, соја, ориз и овес, липофилни овошни киселини, екстракт од врба кој ја заштитува бојата од УВ зраците и арганово масло кое длабински ја храни косата правејќи ја мека и сјајна.

Шампон за фарбана коса
- Благодарение на растителните протеини од пченица, ја заштитува бојата правејќи ја косата мека и волумeнозна. Може да се користи секојдневно.

Балзам за фарбана коса
- Специфична формула која што го неутрализира електрицитетот, ја храни косата правејќи ја мека и свиленкаста.

 

Share this post

Banner
Banner
Banner

arga-155 beauty-nectar-155

biokap-155 biomasti-155

neosten-155 biosline-155

 

Контакт

155x155Контакт:
Виола Трејд - Скопје
ул. Востаничка 59
1000 Скопје
+ 389 (02) 2736 462
тел./факс + 389 (02) 2720 438