Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 250
Banner
Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 250
Banner
Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56 Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Омега 3/6

omega3-6МАСНИ КИСЕЛИНИ ЗА ЗАШТИТА НА ВАШЕТО СРЦЕ
Не сите масти во човековиот организам се штетни. Постојат добри масти, полинезаситените масни киселини познати како Омега 3 и Омега 6, кои се навистина корисни за правилна работа и здравјето на кардиоваскуларниот систем.

Магијата на Омега3 масните киселини
Рибите лосос, туна, харинга се богати со полинезаситени масни киселини како EPA и DHA. Овие масти се извонредни протектори на артериите. Ја разредуваат крвта (антикоагулантно дејство), спречуваат акумулација на холестероли, го намалуваат крвниот притисок. Бидејќи не се внесуваат во доволни количини со исхраната, со употреба на производиот Омега 3/6 ги внесувате потребните количини на Омега 3 и Омега 6 масните киселини за да го заштитите вашето срце. Но, рибите не се единствениот избор при заштита на нашето срце. Дури и билки, како што е Лен (Borago off.), содржат дел од супстанциите значајни во одбраната на кардиоваскуларниот систем.

Ленот е главен извор на линолеинска киселина, полинезаситена масна киселина која има блиски карактеристики како и Омега 3 и Омега 6. И овие растителни масти имаат значаен ефект, ја чуваат кожата здрава и хидратирана, вршат контрола на супстанциите вклучени во атеросклеротичниот процес и помагаат во одржување на физиолошки васкуларни параметри. Омега 3/6 врз основа на истражувањата нa BiosLine, е високо квалитетен и корсен додаток во исхраната, формулиран со мешавина на рибино масло титрирана до 50% EPA и DHA, титрирано ленено масло, природен витамин Е и витамин Б5.

Начин на употреба: 2-3 капсули на ден помагаат да се постигнат нормални вредности на масни киселини и холестерол.

Share this post

Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 250
Banner
Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 250
Banner
Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 250
Banner

arga-155 beauty-nectar-155

biokap-155 biomasti-155

neosten-155 biosline-155

 

последни статии

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56 Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

популарни статии

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56 Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead in /home/violacom/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Контакт

155x155Контакт:
Виола Трејд - Скопје
ул. Востаничка 59
1000 Скопје
+ 389 (02) 2736 462
тел./факс + 389 (02) 2720 438